Co powinna zawierać apteczka samochodowa?
Posted by     12/18/2019 15:38:39    0 Comments
Co powinna zawierać apteczka samochodowa?

Apteczka samochodowa to jedno z tych akcesoriów, jakie zawsze warto mieć w swoim aucie, nawet jeśli jej posiadanie nie jest wymagane przez prawo. Nigdy nie wiadomo, kiedy taki zestaw może okazać się potrzebny. Co koniecznie powinno się w nim znaleźć?

Pod jakim kątem dobierać akcesoria?

Zawartość apteczki samochodowej powinna pozwolić na skuteczne podtrzymanie życia poszkodowanej osoby do czasu przyjazdu karetki. Niezbędne są elementy pozwalające na szybkie i skuteczne opatrywanie ran, stabilizację złamanych kości oraz udzielanie pierwszej pomocy. Na pewno przydatna będzie szczegółowa, nieprzemakalna instrukcja przedstawiająca prawidłowy sposób udzielania pierwszej pomocy. To niezbędne wsparcie dla tych osób, które nie wiedzą, jak pomagać poszkodowanym. Istnieją specjalne regulacje unijne dotyczące tego, co powinno znaleźć się w takim zestawie.

Akcesoria do opatrywania ran

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w akcesoria do opatrywania ran. Do takowych należy opatrunek indywidualny oraz plastry różnej wielkości, które można dopasować do rozmiarów skaleczenia. Krwotoki i niewielkie rany można potraktować przy użyciu kompresów jałowych. Do przytwierdzenia opatrunków posłużą bandaże i opaski. Warto przy tym pamiętać, że nie zaleca się, aby apteczka zawierała jakiekolwiek środki dezynfekujące. Uszkodzenie ich opakowania stanowi bowiem zagrożenie zarówno dla osoby udzielającej pomocy, jak i dla poszkodowanego. To samo dotyczy leków przeciwbólowych, które lepiej trzymać w samochodowym schowku.

Przy złamaniach i zwichnięciach

W przypadku skręcenia lub zwichnięcia stawu należy skorzystać z elastycznych opasek, które pomagają w stabilizacji. Przy takich urazach niezbędny jest również temblak, czyli odpowiednio zawiązana trójkątna chusta, której można użyć w razie złamania kości albo urazu głowy.

Pierwsza pomoc

Zestaw do udzielania pierwszej pomocy składa się ze specjalnych rękawic ochronnych oraz maseczki, która zwiększa skuteczność resuscytacji. Dzięki tym dwóm akcesoriom ratownik ma zapewnioną odpowiednią ochronę przed jakimikolwiek zarazkami. Do tego może wykonywać masaż serca i sztuczne oddychanie w bardziej efektywny sposób.

Ochrona przed zimnem i zaklinowaniem

Na wypadek niskich temperatur należy zabezpieczyć organizm poszkodowanego przed wychłodzeniem. Z tego względu w apteczce musi znaleźć się koc termiczny. Konieczny element stanowią również zwykłe nożyczki, dzięki którym można przeciąć pasy bezpieczeństwa, aby wyciągnąć ofiarę z pojazdu.

Apteczkę można skompletować samodzielnie albo skorzystać z gotowego zestawu. W naszym sklepie dostępne są kompleksowe apteczki samochodowe, które można wykorzystać jako prezent dla kierowców, wyrażający troskę o ich bezpieczeństwo - https://goodgifts.eu/en/277-artykuly-samochodowe.

Comments

Log in or register to post comments