Długopisy reklamowe – metalowe czy plastikowe?
Posted by     11/12/2019 10:07:39    0 Comments
Długopisy reklamowe – metalowe czy plastikowe?

Wybór gadżetów reklamowych zależy od wielu czynników. Największe znaczenie mają budżet, efekt, jaki chce się uzyskać poprzez dany prezent, a także okazja. Firmy zastanawiają się nad tym, które długopisy wybrać – z metalu czy plastiku? Poniżej znajduje się kilka podpowiedzi.

Cena długopisów

Ten czynnik jest szczególnie ważny dla firm, które dopiero zaczynają działalność lub muszą ograniczyć wydatki. Im wyższa jakość materiału, tym wyższa cena za gadżet, dlatego długopisy metalowe są zazwyczaj droższe od plastikowych o co najmniej kilkadziesiąt groszy. Różnica nie jest duża w przypadku zamówienia na kilka sztuk, jednak przy akcji promocyjnej na dużą skalę cena znacznie wzrasta.

Efekt na kliencie

Dobre wrażenie jest najważniejsze. Dlatego pomimo wyższej ceny długopisy metalowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Te modele prezentują się po prostu bardziej elegancko, co ma znaczenie dla firm działających w prestiżowych branżach, jak na przykład finanse czy prawo. Z kolei w niektórych dziedzinach długopisy metalowe mogą zostać uznane za zbyt pretensjonalne. Plastikowe modele pasują zdecydowanie bardziej do oferty marki, której odbiorcami są dzieci i młodzież.

Dopasowanie do oczekiwań

Tworzywo ma zawsze duże znaczenie, jeśli chodzi o dopasowanie wyrobu do oczekiwań zamawiającego. Znacznie więcej możliwości dają długopisy plastikowe, na których można nadrukować dowolny kolor. Pozwala to wiernie odwzorować każdą kolorystykę firmową. Metody umieszczenia nadruku są również liczniejsze. Jeśli chce się mieć wybór, to warto sięgnąć właśnie po modele plastikowe. W przypadku długopisów metalowych gama kolorystyczna jest bardziej ograniczona. Polecaną techniką umieszczenia nadruku jest grawerowanie, które odznacza się wysoką trwałością.

Z jakiej okazji?

Przy podejmowaniu decyzji duże znaczenie ma również okazja, z jakiej chce się obdarować swoich klientów. Możliwości jest wiele – akcja promocyjna przeprowadzana w trakcie miejscowej imprezy, prowadzenie firmowego stanowiska podczas targów lub konferencji albo dołączenie długopisu do innego prezentu. Ze względu na koszty na masowe wydarzenia lepiej zdecydować się na modele plastikowe. Z kolei jako podarunek spersonalizowany warto wybrać długopis metalowy ozdobiony eleganckim grawerem.

Co wybrać?

Firma nie musi ograniczać się jedynie do plastikowych lub tylko metalowych długopisów. Może z powodzeniem łączyć różne modele, sprawdzając ich skuteczność jako gadżetów reklamowych. Do wyboru są również inne rodzaje długopisów, na przykład wykonane z bambusa czy papieru.

Wybierz model długopisu, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania, a w razie potrzeby skorzystaj z porady pracownika naszego sklepu - https://goodgifts.eu/pl/49-dlugopisy.

Comments

Log in or register to post comments