Techniki nadruku

Techniki druku

Zapraszamy do zapoznania się z opisem technik nadruków. Dzięki temu będą mogli Państwo lepiej dobrać technikę zdobienia wybranego produktu. Nasza firma zajmuje się profesjonalna produkcją gadżetów rekalamowych, nasze produkty sa importowane z dalekiego wschodu a następnię w naszej produkcji znakowane Państwa logiem.

Sitodruk

Bardzo trwała technika nadruku polegająca na mechanicznym przetłaczaniu farby za pomocą rakli przez formę drukarską sporządzoną na specjalnym sicie. Część oczek w sicie pokryta jest emulsją, przez które nie przechodzi farba, natomiast wolne oczka tworzą wzór drukowy. Sitodruk jest techniką bardzo uniwersalną jednak najlepiej sprawdza się przy zadruku dużych płaskich powierzchni. Metoda ta, niezależnie od ilości sztuk, wiąże się z kosztami stałymi obejmującymi przygotowanie do druku tzn. wydrukowanie klisz i naświetlenie ich na matryce. Każdy kolor nakładany jest osobno, więc wymaga kolejnego sita. W związku z tym ta technika najbardziej opłaca się przy większych nakładach – od 50 szt., gdzie koszt przygotowalni rozkłada się na ilość zamawianych sztuk.

Tampodruk

Metoda nadruku polegająca na przenoszeniu farby z matrycy na powierzchnię produktu przy pomocy miękkiego stempla (tzw. tamponu). Technika bardzo odporna na ścieranie, dokładna i uniwersalna, pozwala nanosić farbę na przedmioty wykonane z różnych materiałów, na powierzchniach zarówno płaskich jak również nieregularnych, wypukłych i wklęsłych. W przypadku tej metody, podobnie jak w sitodruku, wymagane jest przygotowanie do druku, a także każdy kolor nadrukowywany jest osobno.

haft

Jedna z najtrwalszych metod znakowania odzieży, odporna na pranie w wysokiej temperaturze, ścieranie oraz prasowanie. Technika pozwalająca na wykonanie bardzo skomplikowanych oraz precyzyjnych wzorów, które dzięki wykorzystaniu możliwości programu komputerowego można przenieść na wzór stworzony z nici. Nadruki wykonane przy pomocy haftu komputerowego oprócz trwałości charakteryzują się również bardzo eleganckim, niepowtarzalnym wyglądem. Metoda wymagająca przygotowania do druku, opłacalna przy większych ilościach. Na koszt wykonania haftu składa się ilość uderzeń igły maszyny haftującej, która określa gęstość ściegu, zużycie nici a także czas pracy maszyny. Przybliżony koszt haftu można określić na podstawie projektu oraz po określeniu oczekiwanej wielkości nadruku.

Laser

Technika znakowania pozwalająca na wykonanie bardzo trwałych i precyzyjnych nadruków przy pomocy zogniskowanej wiązki lasera. Grawerowanie przy pomocy lasera polega na usuwaniu zewnętrznej warstwy produktu poddanego obróbce. Metoda bardzo uniwersalna, pozwalająca na wykonywaniu nadruków na różnego rodzaju materiałach, takich jak: metal, skóra, drewno, szkło i wielu innych. Wykonywany nadruk charakteryzuje się eleganckim wyglądem, jest niezwykle trwały (nie ulega zniszczeniu pod wpływem związkó chemicznych).

Termotransfer

Technika znakowania polegająca na naniesieniu grafiki na papier lub folię transferową. Po naniesieniu ostatniego koloru nakłądany jest klej w postaci płynnej lub w proszku a całość jest wygrzewana w tzw. tunelu grzewczym. Następnie druk przenoszony jest na docelowy produkt i wgrzewany w materiał przy pomocy prasy transferowej. Metoda ta charakteryzuje się wysoką jakością, bardzo dobrym kryciem oraz dużą dokładnością przy odwzorowywaniu. Nadruk wykonywany przy pomocy tej metody jest bardzo trwały.

Etykieta cyfrowa

Nadruk cyfrowa za pomocą plotera na folii naklejkowej, który w tym samym czasie jest cyfrowo przycinany. Możliwość nadruku w pełnym kolorze. Jakość nadruku bardzo wysoka, szczegóły są bardzo dobrze widoczne. Z racji braku przygotowalni możliwość realizacji druków niskonakładowych, a także realizacji łączonej.

Potrzebujesz pomocy? Nie wiesz od czego zacząć przygodę z gadżetami?

skontaktuj się z nami